Artègo
Lecher
Hairdreams
KOENADE
Brocato
Activeshop
Brocato  
Wyobraźnia nie zna granic, ale tworząc fantazyjne fryzury potrzebujemy odpowiednich narzędzi...

Słuchamy i... poznajemy klientkę

Pracę nad fryzurą rozpoczynamy od rozmowy z klientką. Zachęcajmy panie do swobodnego wyrażania swoich wyobrażeń na temat nowego uczesania. Pamiętajmy jednak, że nasze spostrzeżenia także są ważne! Pomóżmy odnaleźć klientkom ich indywidualny styl - sztukę kompromisu opanujmy do perfekcji...

Solidna podstawa

Utrwalanie fryzury zaczynamy od dobrego podkładu - pianki, lotionu, bądź żelu. Kosmetyki podkładowe wybieramy zwracając uwagę na styl fryzury, który proponujemy klientce, jak i gatunek jej włosa. Jeśli np. codziennie nasza klientka nosi proste włosy, a na wyjście planuje coś w lokach, to dobieramy kosmetyk o bardzo mocnym utrwaleniu jako podkład. Jego działanie jest wtedy podwójne. Po pierwsze kosmetyk powinien skręcić włosy w loki, po drugie musi te loki utrzymać przez dłuższy czas. Idealnym rozwiązaniem jest Holdon Styling Gel - żel zapewniający bardzo wysoki stopień utrwalenia, który stanowi doskonałą bazę do stylizacji włosów.

Unikamy sztuczności

Sklejenie włosów świadczy albo o złej jakości produktu, albo o zbyt dużej ilości nałożenia. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne sprawiają że kosmetyki mają niesamowitą wydajność, dlatego też powinniśmy nakładać ich w niewielkiej ilości.

Pianki, żele, lakiery ... utrwalenie i wykończenie

Każdy kosmetyk ma swoje działanie i przeznaczenie. Dobre pianki, takie jak Rootfix Root Lifter Mousse możemy użyć do każdego rodzaju włosów. Żele do włosów - wspomniany wcześniej Holdon Styling Gel - do włosów bardziej opornych i grubych. Natomiast lakiery to już bardzo indywidualna kwestia... stosujemy je zazwyczaj do fryzur, którym chcemy nadać objętość, ale także maksymalnie utrwalić. Taki efekt możemy osiągnąć stosując Maximum Hold Hair Spray. Zdarza się, że należy zastosować dwa różne kosmetyki w celu osiągnięcia najlepszych efektów w stylizacji np. w celu uzyskania większego odbicia przy nasadzie włosów - nakładamy piankę zwiększającą objętość przy nasadzie, a na końce produkt wygładzający. W okresie karnawału świetnym pomysłem na wykończenie fryzury są kosmetyki z dodatkiem brokatu, drobin złota lub platyny. Efekt pięknego złotego połysku zapewni lakier Shimmer Gold Spray, natomiast platynowego blasku doda Shimmer Platinium Spray.


Postaw kropkę nad i !

Jest kilka dni w roku w których kobieta chce się poczuć naprawdę wyjątkowo. Przygotowania do jednej, niezwykłej nocy mogą trwać tygodniami. Nie ma w tym nic złego, bo przecież każda z Pań ma w sobie naturalne piękno, które wystarczy tylko podkreślić.

Trzy kroki do fantazyjnej stylizacji:

  1. Dokładnie myjemy włosy

  2. Nakładamy podkład o mocnym działaniu - Holdon Styling Gel. Fryzurę można ułożyć palcami lub użyć do jej wymodelowania lokówki lub/i prostownicy, które umożliwią jeszcze większą swobodę stylizacji.

  3. Wymodelowaną fryzurę utrwalamy. Rozpylamy odpowiednią ilość lakieru na włosy, skórę lub ubranie, aby w ciągu kilku sekund zapewnić im nadzwyczajny wygląd i połysk. Shimmer Gold Spray polecamy kobietom o ciepłej karnacji z blond, rudymi lub jasno brązowymi włosami oraz jasno brązowymi lub zielonymi oczami. Shimmer Platinum Spray doda uroku kobietom o zimnej karnacji, ciemnych włosach i niebieskich lub zielonych oczach