Artègo
Lecher
Hairdreams
KOENADE
Brocato
Activeshop
Brocato  

 

 

 

S.O.S. DLA WŁOSÓW PO LECIE


Czujesz, że Twoje włosy straciły swój naturalny blask po wakacjach? Dotykasz ich i stwierdzasz, że są przesuszone i łamliwe? To oznacza, że przesadziłaś ze słońcem... Przeczytaj i dowiedz się jak zadbać o włosy po lecie. Specjalistycznych porad pielęgnacyjnych udziela Ambasador Marki Brocato w Polsce Katarzyna Budka.


Dlaczego w sposób szczególny należy zadbać o włosy po lecie?

Zbyt częste przebywanie na słońcu sprawia ,że włosy pozbawione są wilgoci. To początek procesu w którym włos traci elastyczność, połysk, spójność. Zaczyna się rozdwajać i jest przesuszony. Ten stan sprawia, że włosy przestają się układać, a fryzura po ułożeniu nie trzyma formy. Dlatego tak ważne jest, byśmy używały specjalnych kosmetyków zapobiegających procesom przesuszania włosów właśnie w czasie letnim.


Jak wyglądają nasze włosy po wakacjach, kiedy nie przywiązywaliśmy dużej wagi do ich pielęgnacji i ochrony przed słońcem?

Włosy to bardzo delikatna i jednocześnie dość wytrzymała materia ,lecz "niedokarmiana" latem szybko się rozwarstwia. Gdy włos pozbawiony jest składników utrzymujących odpowiednie nawilżenie, wysycha jak źdźbło trawy pozbawione wody. Staje się szorstki, matowy, łamliwy i nie poddaje się żadnym zabiegom stylizującym. Jeżeli jest farbowany, blednie tracąc duże ilości pigmentu. Odbudowanie jego konstrukcji kosztuje dużo czasu i pieniędzy, gdyż kurację musimy rozpocząć od podstaw.


Jak sprawić, żeby nasze  włosy na nowo były piękne i zdrowe?

Przede wszystkim musimy je zrekonstruować. Używajmy kosmetyków, które odbudują zniszczone włosy: nawilżą i odżywią wnętrze włosa, tym samym poprawiając ogólny stan i wygląd fryzury. Fantastycznym rozwiązaniem są zabiegi termoaktywne, które przy użyciu odpowiedniego kosmetyku można przeprowadzić w domu, bez większego wysiłku.

 


Czego unikamy w pielęgnacji, bądź stylizacji włosów po lecie ?

Unikajmy lakierów, mocnych żeli, które pozbawiają osłabione włosy blasku. Sprawiają, że fryzura poddana zostanie szybszemu wysuszeniu. Rzadziej rozjaśniajmy włosy. Nie rezygnujmy, ale ograniczmy stosowanie prostownic i suszarki. Polecam kosmetyki delikatne, które przede wszystkim odżywią nasze włosy, a przy okazji utrwalą fryzurę, tak jak np. Cloud 9 Miracle Repair Style Crème.


Jaki rodzaj włosów wymaga szczególnej pielęgnacji ?

Mimo swoich uroków, są to przede wszystkim włosy cienkie i delikatne, ponieważ to one najbardziej narażone są na uszkodzenia. W szczególności zadbać należy o piękny odcień jasnego blond, ale też włosy lokowane których warstwa ochronna szybko poddaje się odklejaniu od trzonu włosa. W efekcie, czego włosy stają się bardzo napuszone i „sianowate". W tej sytuacji powinniśmy się udać do specjalisty - fryzjera, który przy użyciu konkretnych kosmetyków, zaproponuje nam odpowiednią kurację pielęgnacyjną.


Co z pielęgnacją po lecie włosów farbowanych?

Włosy farbowane w zależności od stopnia zniszczenia traktujemy kosmetykami nawilżającymi, rekonstruującymi (to w przypadku silnego uszkodzenia) lub preparatami do włosów farbowanych których zadaniem jest utrzymanie pigmentu jak i odpowiedniego nawilżenia. W tym wypadku możemy zastosować odżywkę w kremie, która odżywiając włosy, nie osłabia i nie zmienia koloru włosów, taką jak np. Cloud 9 Miracle Repair Style Crème.


W jakich sytuacjach wymagana jest porada specjalisty lub specjalistyczne zabiegi?

W każdym przypadku w którym sprawdzone przez nas kosmetyki przestają działać należy zwrócić się do specjalisty który zastosuje coraz częściej i zabiegi przy użyciu np. sauny do włosów. Ta technika sprawia, że wszystkie składniki czynne zawarte w preparacie wnikają do kory włosa gdzie rozpoczynają proces odbudowy.Kosmetyki marki Brocato, do pielęgnacji po lecie polecane przez Ambasador Marki:


Cloud 9 Miracle Repair Style Crème - Odżywka w kremie do włosów zniszczonych bez spłukiwania.

Krem ten jest bogatą w środki wzmacniające odżywką, a co najważniejsze jest bezpieczny dla farbowanych włosów - nie osłabia ani nie zmienia włosów po zabiegach koloryzacji. Kosmetyk należy stosować na suche lub wysuszone ręcznikiem włosy. Nie spłukujemy kremu! Odżywka zabezpieczy włosy przed blaknięciem koloru i ochroni przed stosowanymi w stylizacji narzędziami (np. suszarkami).


Cloud 9 Blowout Miracle Repair Blow Dry Serum - Termoaktywne serum do włosów zniszczonych.

Doskonale rekonstruuje zniszczone włosy. Nawilża i odżywia środek włosa, poprawiając ogólny stan i wygląd włosów. Zastosowanie serum jest bardzo proste, dlatego bez problemu produkt możemy polecić klientkom do użycia w domu. Wystarczy kosmetyk obficie nałożyć na mokre lub wilgotne włosy i wysuszyć suszarką. Włosy będą wzmocnione i nabiorą naturalnego blasku.

Cloud 9 Hotshapes Miracle Repair Flat Iron & Curling Spray - Termoaktywny spray do włosów zniszczonych.

Delikatny kosmetyk, który nie tylko odżywi zniszczone włosy, ale także pomoże stworzyć i utrwalić wspaniałą fryzurę. Przed suszeniem rozpylamy spray na włosach, partia za partią, następnie używamy prostownicy, aby stworzyć super odbijającą gładką powierzchnię, lub lokówki, aby uzyskać jedwabiste, lśniące loki i fale. Spray nie skleja włosów, dlatego fryzura będzie wyglądała naturalnie.