Artègo
Lecher
Hairdreams
KOENADE
Brocato
Activeshop
Activeshop  

Ratunek dla włosów zniszczonych i matowych - intensywna regeneracja i rekonstrukcja włosów ING.

Nadmierna utrata włosów często jest to spowodowana nie tyle wypadaniem, ale po prostu łamaniem się włosów. Zdrowe włosy są niezwykle mocne i wytrzymałe. Jak to możliwe zatem, ze coraz częściej posiadacze długich włosów skarżą się na problemy z przesuszonymi i łamliwymi końcówkami?

Bywa, że nadmierna łamliwość włosów jest cechą wrodzoną. Wtedy pozostaje regenerowanie włosów za pomocą specjalnych kosmetyków. Często jest to następstwo niedoboru witamin w organizmie. Łamliwe i brzydko wyglądające włosy, mogą być także oznaką problemów z tarczycą, zaburzeń hormonalnych, wynikiem stosowania niektórych antybiotyków lub przerwami w przyjmowaniu leków antykoncepcyjnych.

Intensywne odchudzanie także może być częstą przyczyną osłabienia oraz utraty włosów. Ta sama sytuacja może wystąpić w przypadku utraty krwi i dotyczyć np. krwiodawców.

Łamliwe i brzydko wyglądające włosy, mogą być także oznaką rozwijającej się grzybicy. Jeśli włosy, które do tej pory wyglądały ładnie i zdrowo, nagle stają się matowe i łamliwe, należy udać się do lekarza. Zaniedbana grzybica powoduje bardzo poważne kłopoty z włosami, ze stanami ropnymi mieszków włącznie.

Najczęstszą przyczyną nadmiernej łamliwości włosów jest ich nieprawidłowa pielęgnacja. Nieumiejętnie dobrane środki stylizujące włosy, częste suszenie i prostowanie włosów, nieodpowiednio dobrane szampony lub częsta koloryzacja - wszystkie te czynniki mogą powodować nadmierne przesuszenie włosów, a co za tym idzie ich łamliwość.

Jak dbać o osłabione i kruche włosy?

1. Po pierwsze stosując dietę bogatą w m.in. witaminy z grupy B, biotynę, cynk, wit. C i E.
2. Po drugie poprzez odpowiednią pielęgnację i rozsądną stylizację.

W odżywieniu i regeneracji łamliwych włosów pomogą kosmetyki zawierające m. in. takie substancje jak jedwab, kwasy owocowe, zielona herbata, keratyna, ceramidy czy kolagen.

Linię kosmetyków zawierających te składniki proponuje włoska firma fryzjerska ING. Rewelacyjne efekty zostały zauważone po systematycznym stosowaniu Fluidów do włosów ING: Rregenerująco-odbudowującego oraz nabłyszczająco-regenerującego. Pierwszy, zawierający kwasy owocowe AHA, proteiny mleczne i kolagen, odbudowuje strukturę zniszczonych włosów. Dzięki działaniu aktywnych substancji włosy staja się gładkie , lśniące i przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei Fluid nabłyszczająco-regenerujący wygładza włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Zawarte w kosmetyku włókna jedwabiu chronią włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska. Działanie obu kosmetyków można uzupełnić używając dodatkowo odpowiedniego szamponu, odżywki czy maski proponowanej przez ING.

 

Aby zregenerować włosy szczególnie zniszczone ING proponuje zabieg ekspresowej rekonstrukcji włosów zestawem EXPRESS KIT ING, który natychmiastowo rekonstruuje strukturę włosa, regeneruje zniszczone i osłabione włosy.
Zestaw zawiera trzy preparaty: Szampon, Olejek i Aktywator. Głównym składnikiem Szamponu jest zielona herbata, która silnie wzmacnia cebulki włosów, zapobiega ich wypadaniu i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Głównym składnikiem Olejku (który łączymy z aktywatorem) jest kreatyna, która odpowiada za rewitalizację, połysk, gładkość i odporność włosów.

 

Cały zabieg trwa ok 10 minut, a efekt? Efekt widoczny jest natychmiast. Włosy stają się gładkie, lśniące i miękkie w dotyku. Wyglądają zdrowo i naturalnie.

 

KOSMETYKI POLECANE DO REGENERACJI, ODBUDOWY I REKONSTRUKCJI WŁOSÓW WŁOSKIEJ MARKI ING:

Profesjonalne, włoskie kosmetyki ING dostępne są w sprzedaży na stronie polskiego dystrybutora:


ACTIVESHOP®
tel. 71 346 46 14
www.activeshop.pl