Wioletta Truchlewska
Paweł Trzaska
Sylwia Niewęgłowska
Wioletta Truchlewska  

 Modern odchodzi do lamusa. Na salony w wielkim stylu powraca retro!  

 

Wraz z zimą żegnamy bezkształtny uniseks w modzie, zniszczone, matowe włosy i apatyczne nastawienie do życia. Czas obudzić się z letargu, wygrzebać z babcinej szafy sukienkę vintage i upiąć włosy w stylu Poli Negri. Wiosną i latem 2010 będzie królował gwiazdorski szyk lat 20-tych i 30-tych XX wieku - połączenie dobrego stylu, szykownych dodatków i pięknych, zadbanych włosów.

Wyznaczająca trendy włoska marka artégo proponuje wykorzystać styl lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Okres międzywojenny to czas wielkich zmian obyczajowych w życiu kobiet, takich jak: skrócenie długości spódnicy, podjęcie aktywności zawodowej i po raz pierwszy w historii krótka fryzura. Odwaga kobiet wyznaczała nowe granice nie tylko w życiu społecznym, ale i w stylizacji. Potrzeby kobiet wpłynęły na rozwój fryzjerstwa, pojawiły się pierwsze koloryzacje i rozjaśnienia włosów, a także odważne cięcia i stylizacje nawiązujące do trendów Hollywoodzkich gwiazd tamtej epoki.

W nadchodzącym sezonie modne będą miękkie linie i rozwiane fale. Taka fryzura idealnie pasuje do kobiet o delikatnych rysach twarzy, ale łagodzi też ostre kontury. Podkreśla zmysłową kobiecość i elegancję. Okalające twarz lekkie fale rewelacyjnie nadają się zarówno na co dzień, jak też na specjalne okazje - bankiety, wieczorne wyjścia na miasto.

Dla kobiet, które nie boją się eksperymentów na sezon wiosna-lato 2010 marka artégo proponuje śmiałe połączenie fal i loków z gładkimi włosami. Ta forma fryzury jest również charakterystyczna dla lat 20-tych. Miękkie linie i rozwiane fale to powrót stylu wielkich gwiazd. Ważnym elementem stylizacji fryzur obok koloru i formy są ozdoby, które podkreślają charakter fryzury. Pełna wdzięku opaska jest doskonałym uzupełnieniem stylu retro, którego ambasadorką była Pola Negri, trendsetterka lat 20-tych. Jako jedna
z pierwszych nosiła szerokie opaski, lekko zakrywające czoło, proste lub bogato zdobione perłami i cekinami. Stworzyła indywidualny styl, który kopiowały wyemancypowane kobiety na całym świecie.

Opaska a'la Pola Negri doskonale podkreśli charakter stylizacji w stylu retro. Wiązana z tyłu lub na gumce, z kwiatem z przodu lub piórami i cekinami. Wszystko zależy od fantazji. Opaska w głębokiej, klasycznej czerni, mocno uwydatni piękno włosów.

Fryzura z wykorzystaniem opaski to rozwiązanie skierowane zarówno do kobiet odważnych, jak i bardzo kobiecych, świadomych swoich atutów. Kobiet, które będą lśnić, zachwycać blaskiem, przyciągać wzrok.Wioletta Truchlewska

stylistka fryzur,

ekspert marki artégo