PORADY
 
PORADY  
 
   
Dobór kosmetyków

  Włosy każdego z nas to kombinacja wielu cech, takich jak gładkość - szorstkość, puszystość - brak puszystości, skłonność do przetłuszczania - wysuszenie, sztywność - giętkość, łamliwość - zdrowy wygląd, połysk - matowość itp. Szeroki rynek kosmetyczny oferuje całą gamę różnych produktów, stworzonych celem jak największego zindywidualizowania potrzeb klienta. Doborem artykułów do pielęgnacji powinien jednak zająć się fryzjer, który dokonuje rozpoznania rodzaju włosów i fachowej oceny ich stanu. Nie należy zapominać, że nie wszystkie włosy potrzebują balsamów i intensywnie działających masek. Nadmiar kosmetyków, jest równie niekorzystny, co ich brak, nakładane bez potrzeby są dla włosów zbędnym balastem.

  Warto zaopatrywać się w salonach fryzjerskich, dostępne tam profesjonalne kosmetyki zapewniają maksymalną pielęgnację, pomagają zachować włosy w dobrej kondycji i zapewniają natychmiastowy efekt, nie oblepiając włosów tak jak przesycone silikonem odżywki drogeryjne. Są dwa do trzech razy wydajniejsze, ale niestety również droższe. Przeciętny łączny koszt szamponu i odżywki wynosi około 60 -70 zł.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.