PORADY
 
PORADY  
 
   
Nasze włosy

Męskie włosy żyją około 3 lat, włosy kobiet - około 10, po czym odnawiają się. Osoby mające zdrowe, bujne włosy tracą dziennie około 60 - 80 włosów, przy czym nie odbywa się to od razu.

Około 1% włosów na głowie jest w fazie wypadania, przez jakiś czas pozostają jeszcze w skórze i usuwane są podczas czesania lub mycia.

Włosy rosną w tempie średnio 0,35 mm na dobę, krótkie wydłużają się o ok.2 cm miesięcznie, a dłuższe (około trzydziesto centymetrowej długości) - dwa razy mniej. Tempo przyrostu włosów jest różne w różnych okresach życia. Włosy szybciej rosną wiosna i latem, dwa razy wolniej zimą i latem.

Włosy rosną etapami: 2 - 3 razy w roku przypada aktywny okres, kiedy długość włosów wyraźnie się zwiększa, a potem włosy odpoczywają, nawet kilka miesięcy. Porost włosów zależy też od wieku - w młodości rosną szybciej niż po pięćdziesiątce!!!Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.