PORADY
 
PORADY  
 
   
Jesienno – zimowe trendy

W naszej szafie na dobre zagościła już jesienno – zimowa garderoba, a na głowie jeszcze lato. Chcąc nadążyć za najnowszymi trendami nie możemy sobie pozwolić na źle dobraną fryzurę. W końcu włosy też kształtują nasz wizerunek. Co zrobić, aby nasze włosy nie pozostawały w tyle w tym sezonie?

Cięcia, grzywki, geometria.
Niezmiennie od kilku sezonów królują grzywki. Również i teraz odpowiednio dobrana grzywka może zdziałać cuda. Dodatkowo w tym sezonie spokojnie możemy pozwolić sobie na radykalne cięcie. Dozwolone są zarówno równo geometryczne jak i różno poziomowe cięcia. Najmodniejsze są fryzury a’la kwadrat, czyli linia za ucho do linii brody, lekko ukośna do przodu, a grzywka równo ścięta. Oczywiście najciekawiej prezentują się właśnie tzw. przeskoki w jednej fryzurze, ale jeśli nie ma się na tyle odwagi można zrobić zwykłe cięcie odsłaniające kark. Równie modny jak kwadrat jest tzw. paź, który jest nieco bardziej stonowany, a też na czasie. W tym sezonie jednak mimo dużej dowolności należy unikać owalnych i półokrągłych linii.

Ciepło i jednolicie.
Kolejną rzeczą, której należy unikać jesienią to pasemka. Możemy sobie pozwolić na delikatne refleksy. Jednak w tym sezonie koloryzacja powinna jedynie podkreślać mocne cięcia. Kolorami tej jesieni są przede wszystkim ciepłe i jesienne barwy. Tak więc możemy spokojnie wybierać zarówno różne odcienie brązu: kasztan, czekolada, mokka jak i głębokie czerwienie: mahoń, wiśnia, rubinowa czerwień czy wiśnia. Innym ciekawym kolorem jest granat, na który też możemy sobie pozwolić tej jesieni.
Oczywiście tradycyjnie również wybrać można blond. Jednak powinien on być bardzo naturalny, pełny.

Prostuj i błyszcz.
Przebojem jesieni są proste włosy. Tak więc do łask wraca prostownica i wszelkie preparaty prostujące. Żaden kosmyk nie powinien odstawać, wykręcać się, obowiązuje niemalże idealnie prosty włos. Jeśli jednak ktoś chce zdecydować się na loki może pozwolić sobie na delikatne fale a’la lata 40. Należy unikać wszelkiego nieładu.
Dodatkowo włosy powinny błyszczeć i lśnić ze wszystkich sił. Dlatego używamy kosmetyków nabłyszczających. Jednak nabłyszczanie to nie wszystko. Również powinniśmy dbać o zdrowie włosa. Warto zainwestować w zabiegi i kosmetyki regenerujące, nawilżające i odżywiające.

Odpowiedni dobór.

Propozycji na sezon jesienno – zimowy jest bez liku, nie tylko jeśli chodzi o rodzaj cięcia, kolor, ale również ogólny kształt i wygląd włosów. Jednak trzeba pamiętać, by nie poddawać się ślepo trendom, bo te mają to do siebie, że co chwilę się zmieniają. Najważniejsze jest, by włosy były dopasowane do naszego wyglądu, nie tylko do obowiązujących trendów. Bo nic tak nie szpeci jak źle dobrany kolor czy cięcie. Dlatego też warto dobierać spośród wszystkich najnowszych propozycji te które są dla nas najodpowiedniejsze, a będziemy mieli pewność, że wyglądamy nie tylko modnie, ale i dobrze.


Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.